„On mógłby być Twoim ojcem” czyli spora różnica wieku w związku

Zastanawiacie się nad tym, dlaczego wybrałam taki temat na wpis? Jeśli tak, to zaraz postaram się Wam to wytłumaczyć. Zacznijmy od pojęcia słowa „klucz” – miłość.

Wikipedia to pojęcie przedstawia jako uczucie, typ relacji międzyludzkich, zachowań, postaw. Natomiast ja widzę to nieco inaczej. Miłość to dla mnie uczucie, dzielące dwojga ludzi między siebie.


Tutaj akurat mówię o dwójce osób, ale równie dobrze może być ich więcej – bo przecież miłość jest także ukierunkowana do rodziców, dziadków, rodziny, a nawet znajomych czy sąsiada. Śmiało mogę stwierdzić, że w miłości chodzi nie tylko o uczucie typu „Kocham Cię”, nie na tym to polega. Między Tobą a partnerem dochodzi do sprzeczki, ale po jakimś czasie godzicie się, przebaczacie sobie wzajemnie. Dlaczego tak jest? Bo się kochacie! Jesteście dla siebie ważni. I to jest właśnie ta nasza miłość – umiejętność wybaczania sobie nawzajem. 
Niektórzy uważają, że jeśli dane osoby są w konflikcie, nie mogą się dogadać, to nie jest miłość. Nie moi drodzy! Gdyby tak było to miłości by nie było w ogóle.

Okej, zatrzymaliśmy się na pojęciu, ale czas „iść” dalej.

Coraz częściej zdarzają się sytuacje, w których to osoby będące razem różnią się. Wiadomo, każdy ma inny charakter, jedni bardziej zbliżony do siebie, drudzy oddalony. Grunt to umiejętność porozumienia, dogadywania się w różnych kwestiach życiowych. Owe czasy pokazują, że nie liczy się wiek. Ludzie szukając miłości, szczęścia rzadko patrzą na wiek tej drugiej osoby. Coraz rzadziej. I ja jak najbardziej jestem za! Mi na pewno nie przeszkadza to, że mężczyzna jest starszy od kobiety o 5 czy więcej lat. No tak się dobrali. Życie, prawda? Na tym polega. Na tym by czuć się dobrze przy wybrance, wybranku. Są też sytuacje, gdy to kobieta jest starsza. Dochodzi nawet do 10-wzwyż lat. Ale tak na prawdę komu to przeszkadza? Rodzicom tych osób, dziadkom, osobom starszym, którzy żyli w innych czasach. Im to zawsze będzie przeszkadzało. Krzywo patrzą na to również osoby z boku.
No kochani! Wybaczcie, ale to jest tylko i wyłącznie ich sprawa! Oni się wybrali! Chcą razem żyć, spędzić to życie i przejść przez nie jako tako. Nie niszczmy im tego, nie naśmiewajmy się! Nie komentujmy, bo niektóre komentarze potrafią bardzo skrzywdzić.
Słysząc: „Ona jest z nim tylko dla pieniędzy!” – strasznie się denerwuję. Ludzie, skąd możecie to wiedzieć?! Znacie ją? Jak dla mnie, zwyczajnie nie mają co robić, albo ich życie jest na tyle nudne, że zajmują się życiem innych.

Dziwi mnie to trochę, że właśnie osoby starsze tak są zdziwione takimi związkami. W końcu jeszcze kilkadziesiąt lat temu mężczyźni byli starsi od swoich żon o nawet 15 lat. Wtedy było to normalne. Dzisiaj natomiast taka kobieta uważana jest za osobę wyrachowaną, widzącą tylko i wyłącznie dobra materialne. Gdzie tu logika? Odpowiedzcie sobie na to pytanie. Tzw. ludzie postronni często nie zdają sobie sprawy z tego, ile taka para musiała rozważyć zanim się związała. Nie widzą głębi tego uczucia. Ale to ich problem, prawda?

Na koniec dodam, że Polska jest wolnym krajem. Każdy decyduje za siebie. A my pozwólmy żyć innym tak jak oni tego chcą! A my zajmijmy się swoim życiem.


Serdecznie dziękuję, że poświeciłaś czas na przeczytanie tego wpisu.

Mam nadzieję, że jesteś w pełni zadowolona z obecności tutaj.

Możesz teraz:

  • Dodać komentarz pozostawić komentarz ze swoją opinią, włączyć się tym samym w dyskusję. Zapewniam, że czytam wszystkie komentarze i odpowiadam na większość z nich.
  • Udostępnić ten wpis. Jeśli uważasz, że warto było go przeczytać to podziel się nim z innymi!
  • Śledzić mój FanPage aby otrzymać informacje o nowych wpisach.
  • Obserwować mnie na Instagram gdzie każdego dnia staram się z Wami dzielić swoim życiem.

40czcionka

Reklamy

2 myśli w temacie “„On mógłby być Twoim ojcem” czyli spora różnica wieku w związku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.